_DSC5615-2

Nie każdy kto ma superauto w garażu wykorzystuje jego możliwości sportowe, lub zapuszcza się nim w malownicze tereny z krętymi drogami w ciepłych krajach. Nie każdy też kto podróżuje po pięknych zakątkach ma w swojej stajni auto o sportowych osiągach. Wydaje się, że taki projekt jak Dream Trip Events może mieć coś ciekawego dla obu tych grup…

Speed and Power: Jakie jest główne założenie i formuła wyjazdów, które organizujecie?

Artur Rychliński: Są to silnie lifestylowe wyjazdy. Zaczynają się w miejscach, które już na samym początku wprowadzają uczestników w wakacyjny lub odświętny nastrój. Zawsze zaczynamy z przytupem, a potem podniecenie narasta z każdym kilometrem, każdym zakrętem i malowniczą wioską, którą mijamy.

SP: Czy ludzi nie kręciłaby bardziej po prostu jazda na torach?

AR: Nie wszystkich. Część naszych wypraw ma w programie wizytę na torze. Jednak jazda na torze jest możliwa bez szczególnej organizacji eventu. Każdy tor ma tzw. track day’e i można wziąć w nich udział. Zabieramy uczestników na drogi publiczne, dla których zostały stworzone ich samochody marzeń. Podróżowanie w grupie kilkudziesięciu superaut jest niemniej emocjonujące. To jednak nie znaczy, że stronimy od torów. Organizujemy wspólne wypady na różne tory Europy. Wówczas właśnie doskonalenie swoich umiejętności i lepsze poznawanie możliwości samochodu jest na pierwszym miejscu. Śledźcie nas, a dowiecie się o tym więcej.

SP: W jaką grupę ludzi celujecie?

AR: Są to właściciele sportowych samochodów. Jednak oni między sobą też się różnią. Jedni bardziej lubią tor, inni kręte górskie drogi. Ktoś inny najbardziej lubi siedzieć w kawiarni na promenadzie kurortu i cieszy oko widokiem swojego pięknego wozu, kiedy inni robią mu zdjęcia. Taka wyprawa dla jednych to idealna okazja na wyjazd z żoną. A ktoś inny chętniej wybierze się z kolegą. Czasem to typ samochodu decyduje, jakiego rodzaju wycieczkę wybierze. Inne trasy wybierze właściciel Bentleya, a inne zainteresują kierowcę 911 GT3 RS. 
Nasze imprezy lifestylowe prowadzą do najpiękniejszych kurortów Europy. Wybieramy najbardziej malownicze trasy. Dobieramy bardzo eleganckie hotele i szczególnie dbamy o jakość wyżywienia. Prawdopodobnie te wyprawy wybiorą pary, które lubią wspólnie zwiedzać takie miejsca. Planując, mocno skupiamy się na tym, co może spodobać się kobietom w naszych imprezach. Z pewnością panie będą zadowolone z tego, jak ułożyliśmy programy.

SP: Czy DTE będzie również jeździło po Polsce?

AR: Tak. Polska to piękny kraj i ma kilka dobrych torów. Chcemy jeszcze w tym roku zorganizować polską imprezę. Ale nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów. Ciągle układamy plan.

SP: Jakie auta macie w swojej ofercie do wypożyczenia?

AR: Porsche GT3, Porsche 911 Turbo S, Mercedes SLS, McLaren 650s Spider i jeszcze trochę… Całą ofertę można zobaczyć na naszej stronie www.dreamtripevents.com. Jednnak czasem korzystniej jest wypożyczyć samochód na miejscu, czyli dokładnie tam, gdzie zaczynamy event. Mamy współpracujące z nami wypożyczalnie samochodów luksusowych i tak jak w przypadku Dream Trip Ascari, bardziej opłaca się wypożyczyć auto w Marbelli, niż ciągnąć je z Polski, co generuje dodatkowe koszty związane z transportem. 

SP: Czyli każdy, kto nawet nie ma swojego superauta może z Wami jechać Waszym autem?

AR: Tak. Po to jest właśnie oferta wypożyczenia samochodu. Czasem zamożna osoba nie widzi potrzeby kupowania supersportowego auta. Jeździ na co dzień drogim SUVem, albo mocną limuzyną. Może też mieć nawet bardzo szybkiego sedana, czy kombi. Ale chciałby na przykład spędzić tydzień nad Morzem Śródziemnym za kierownicą mniej wygodnego, twardego samochodu bez dachu. Poczuć jak to jest prowadzić super mocne i lekkie auto. Dajemy taką możliwość. Do tego można na każdą wycieczkę pojechać czymś zupełnie innym. To też dobra opcja na prezent. Mamy jedną Panią, która właśnie w ten sposób robi niespodziankę dla swojego męża.

SP: Czy w takiej wyprawie macie zaplecze warsztatowe w razie jakichś awarii?

AR: Jedyne w czym możemy pomóc, to oferta natychmiastowego podstawienia samochodu z wypożyczalni, co pozwala na nietracenie przyjemności z dalszej podróży. Nasi opiekunowie są cały czas z grupą i służą pomocą, oraz wsparciem. Oczywiście nie życzymy nikomu przykrych niespodzianek na wyprawach marzeń. Jednak jeśli coś się dzieje, jesteśmy tam, żeby szybko zająć się problemem.

SP: Czy będziecie mieli ze sobą kogoś kto doradzi w kontekście techniki jazdy?

AR: Na wszystkich eventach gdzie odbywamy jazdy na torze, tak. 

SP: Kiedy zatem pierwsza wyprawa i czego możemy się po niej spodziewać?

AR: Pierwsza z wypraw to Dream Trip Ascari. Zaczynamy 18 marca w Marbelli. Upojny tydzień w Andaluzji, zwieńczony dniem na jednym z najlepszych i najpiękniejszych torów świata Ascari. Doskonały hotel, codzienne odwiedziny w innych miejscach. Malownicze i kręte trasy. W czasie, kiedy w Polsce będziemy mieli już serdecznie dość kończącej się zimy, na południu Hiszpanii czuć już wiosnę. Właściciele kabrioletów otworzą dachy. Wreszcie będzie można napić się kawy na wolnym powietrzu. Już nie możemy się doczekać, kiedy nadejdzie ten dzień!

Dziękujemy bardzo za rozmowę i życzymy wielu spalonych gum!


Wywiad przeprowadzony przez Speed and Power.
www.speedandpower.pl

POZNAJ NASZE EVENTY