We wrześniu 2019 DTE połączy Francję z Krajem Basków. Ze względu na łatwość przylotu, wystartujemy z Paryża, gdzie jest lot bezpośredni z W-wy, dzięki któremu jesteśmy tam o 10 rano i możemy ruszać dalej na zachód.
Termin 8-13 września 2019. Idealny, żeby zobaczyć winnice w trakcie zbiorów winogron. Jednak zanim rozpoczniemy winną przygodę w towarzystwie najlepszych kuchni świata (francuskiej i baskijskiej), to po drodze mamy kilka innych atrakcji.

Pierwszy nocleg przygotowaliśmy w okolicy Mont Saint Michel
To miasto jest drugim po Wieży Eiffla najpopularniejszym turystycznie miejscem we Francji. To Normandia, czyli region kraju położony nad Kanałem La Manche. Słynny z produkcji serów. Stąd pochodzi popularny Camembert.

Po drodze z Paryża mamy Circuit de la Sarthe w Le Mans. Miejsce w którym od 1923 roku odbywa się słynny wyścig 24-godzinny. Zwiedzimy tor, oraz muzeum wyścigu.

Z Mont Saint Michel pojedziemy na południe do słynnego, winiarskiego regionu Bordeaux. Stąd pochodzą najwspanialsze czerwone wina świata. Przenocujemy w Chateau należących do lokalnego winiarza.

Przed nami dalsza droga wzdłuż zatoki Biskajskiej Atlantyku. To mniej znana część Francji, która w ostatnich latach skutecznie konkuruje z przeludnionym Lazurowym Wybrzeżem.

Dotrzemy na Półwysep Iberyjski, gdzie zamieszkamy w Kraju Basków w Hiszpanii. Ktokolwiek odwiedza tą krainę, pozostaje na zawsze pod wrażeniem jej uroku, a najbardziej jej doskonałej kuchni.

Tutaj czekają nas miasta San Sebastian i Bilbao.

W Bilbao zakończymy naszą podróż z Paryża. Stąd polecimy do Polski, a samochody wrócą bezpiecznym transportem.

Czeka nas prawie 1400 wspaniałych kilometrów na tropie najlepszych smaków Europy! W wyprawie weźmie udział 15 załóg, po dwie osoby w samochodzie.

POZNAJ NASZE EVENTY