Tydzień po weekendzie majowym.

Wyjazd dla Tych, którzy mają inny pomysł na długi weekend majowy.

Ale przede wszystkim dla osób, par, które są smakoszami i winoholikami. Wyjazd pokochają też osoby, które lubią klasyczne Włochy i styl Dolce Vita. Jedziemy na półwysep Istria, który dziś należy do Chorwacji. Ale zawsze, historycznie podlegał pod panowanie Wenecji.

Dlatego wpływy Italii są silnie odczuwane ciągle do dziś.
Rozpoczynamy w Między Salzburgiem a Bischofshofen kolacją i noclegiem w alpejskim hotelu w Austrii. Stąd jedziemy wprost do miasta Porec, gdzie odbywają doroczne targi wina. Ta impreza, z racji wyjątkowo wysokiej jakości win z Istrii, przyciąga tutaj tysiące odwiedzających. Nocujemy w hotelu Grand Palazzo w sercu starego miasta. Kolejnym hotelem jest luksusowa agroturystyka w Stancija Meneghetti. W samy sercu winnicy, powstał luksusowy hotel i restauracja polecana przez przewodnik Michelin. Dwie ostatnie noce spędzimy w uznawanym za jeden z najlepszych nad Adriatykiem hotelu Lone w Rovinj. To luksusowy, relaksacyjny, pięciogwiazdkowy hotel położony wprost na plaży. Podczas DT Adria 2017 uczestnicy żałowali, że spaliśmy tam tylko jedną noc. Dlatego teraz rezerwujemy dwa noclegi. Warto wspomnieć, że Rovinj jest uznawane przez wielu za najpiękniejsze miasto Chorwacji.

W programie imprezy poza obecnością na targach wina, przewidziane są:
– poszukiwanie świeżych trufli w lesie z psami
– odwiedziny u producentów wina
– wizyty w ciekawych miejscach oddalonych od morskich kurortów i nie zepsutych przez wielką turystykę

Do wszystkich miejsc prowadzą malownicze drogi o typowo Istriańskich krajobrazach, przypominających nieco jakby bardziej zieloną Toskanię.

Ilość uczestników ograniczona